PRAHA 1 -  | PO - ČT  | 9 hod - 21 hod | PÁ | 9 hod - 19 hod

CHÝNĚ -   | PO - PÁ | 8 hod - 15 hod

BRNO -  | PO - PÁ | 15 hod - 20 hod

Odrůdy
VÍNA (2864) KOLEKCE (20) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

BEAUJOLAIS NOUVEAU 2017

Rezervujte si svou kolekci včas - doručujeme 15.11.2017

Letošní ročník Beaujolais Nouveau bude výborný - více se dočtete na našem blogu www.vinoviny.cz

Domaine Romy - Beaujolais Nouveau Rouge Pierre Dupond - Beaujolais Nouveau Rouge - ze starých vinic - nefiltrované Pierre Dupond - Beaujolais Villages Nouveau Rouge - cuvée Nature - bez síry Chateau des Maladrets - Beaujolais Villages Nouveau Rouge Domaine Romy - Beaujolais Nouveau Rosé Pierre Dupond - Macon Villages Nouveau Blanc
Víno
Katalogové číslo: BOX-0416
Cena za kolekci: 1 149 Kč nebo 3 252 korků
Zisk korků za balení: 33

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • FRA - Domaine Romy - Beaujolais Nouveau Rouge, 2017
  Krásné a nadprůměrné Beaujolais s intenzivní rudou barvou, hebkými tříslovinkami, v chuti šťavnatě ovocné s nádechem koření. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (24)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Pierre Dupond - Beaujolais Nouveau Rouge - ze starých vinic - nefiltrované, 2017
  Hrozny nebyly odstopkovány ani pomlety. V kvasných nádobách fermentovali celé hrozny! Toto víno je nefiltrované, aby Vám ukázalo svou pravou tvář. Případný sediment není závadou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (27)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Pierre Dupond - Beaujolais Villages Nouveau Rouge - cuvée Nature - bez síry, 2017
  Hrozny nakvášely na slupkách i se stopkami po dobu 20 dní. Díky této dokonalé extrakci přírodních taninů (tříslovin) víno nepotřebuje konzervovat sírou. Víno je živé, hodně ovocné s tóny sladkého koření. Chuť je hladká a delikátní. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (22)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Chateau des Maladrets - Beaujolais Villages Nouveau Rouge, 2017
  Rubínové Beaujolais, které se vyznačuje intenzivní vůní červených a černých bobulových plodů - zejména černého rybízu. Hluboké a elegantní, s pevnou strukturou. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (25)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Domaine Romy - Beaujolais Nouveau Rosé, 2017
  Výrazné růžové Beaujolais vyrobené 100% z odrůdy Gamay. V nose ucítíte drobné červené bobulové plody. Hodí se ke grilovaným minutkám z bílého masa. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (24)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • FRA - Pierre Dupond - Macon Villages Nouveau Blanc, 2017
  Mladé bílé víno z odrůdy Chardonnay. Krásně elegantní, v chuti ovocné (fík, hruška, grapefruit) a ve vůni s tóny bílých květů. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (22)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 JAK JSME POSKLÁDALI TENTO VÝBĚR - BEAUJOLAIS NOUVEAU 2017


I v letošním průřezovém výběru máte možnost ochutnat 4 červená a 1 růžové Beaujolais a k tomu jedno mladé bílé z Macon. Tvrdí se, že tato mladá vína se mají ideálně spotřebovat do 6 měsíců od nákupu. Jen tak si užijete jejich ovocitost a svěžest, ale kdo by je skladoval, že, když se na ně tolik těšíme :)

Abyste ve svém putováních za mladými víny z Francie objevili další neprobádané kouty, zařadili jsme do našeho výběru i několik rarit!

Vedle nefiltrovaného červeného Beaujolais od Pierra Duponda, které máte šanci poznat v té nejvěrnější sklepní podobě a které je navíc vyrobeno z hroznů pocházejících z padesátiletých vinic, ochutnáte i Beaujolais bez síry. Hrozny kvasí celých 20 dní i s třapinami, ze kterých získají přírodní tříslovinu a tím pádem přirozenou imunitu. Proto nemusí být konzervovány sírou.

Méně obvyklé je i mladé bílé z odrůdy Chardonnay - Macon Villages Nouveau, tedy z oblasti, která s Beaujolais jen sousedí. My ho ale máme tak rádi, že jsme Vám ho i letos zajistili! Můžete se těši na elegantní, ovocité a přitom minerální víno.

MLADÉ VÍNO Z FRANCIE - VE STEJNOU DOBU NA CELÉM SVĚTĚ


Beaujolais je díky preciznímu celosvětovému marketingu snad nejznámějším francouzským vínem. To, že jsou francouzští vinaři schopni dodávat mladá vína kamkoliv na světě vždy třetí čtvrtek v měsíci listopadu, dokázali náležitě zpropagovat a nyní z této myšlenky těží. Boom Beaujolais nastal v 60. letech 20. století. Dříve to byl zvyk pouze z místních hospod.

OVOCNÉ BEAUJOLAIS


Beaujolais se sbírá tak, aby se kuličky co nejméně porušily. Poté se ve velkých kádích nechá kvasit, ale tím způsobem, že kvašení rozjede štáva, které vyteče z nejspodnějších kuliček hroznů, na kterou pouze silou gravitace tlačí zbytek hroznů. Vzniká tak kvašení uvnitř kuliček a mošt tak získá skvělé ovocné aroma ze slupek. Takto kvasí 4 - 10 dní. Proto se Beaujolais vyznačují příjemnou a výraznou ovocnou chutí. A protože neobsahují tolik cukru, mají i nižší množství alkoholu.

BEAUJOLAIS VILLAGES


Toto označení může používat jen 32 vesnic z regionu a značí to Beaujolais vyšší kvality z lepší apelace. Několik vesnic může dokonce místo označení Villages použít přímo název své obce. Odtud plyne nejen cenový rozdíl mezi Beujolais Nouveau a Beujolais Villages Nouveau.

TERMÍN DODÁNÍ - POZOR!!!!


Protože se Beaujolais Nouveau může na stolech a pultech v každém koutě světa objevit až třetí čtvrtek v měsíci, což letos připadá na 16. 11. 2017, a protože existuje přísná kontrola termínu dodání, budeme Beaujolais Nouveau doručovat 15. 11. 2017.

POZOR, otevříte je ale můžete až ve ČTVRTEK 16. 11. 2017 o půlnoci! ;-)

Z kapacitních důvodů a složitých objednacích procesů budeme garantovat pouze objednávky učiněné do pátku 9. 10. 2017. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045