PRAHA 1 - | PO - ČT | 9-21 HODIN | PÁ | 9-19 HODIN

CHÝNĚ - | PO - PÁ | 8-15:30 HODIN

BRNO - | PO - PÁ | 15-20 HODIN

Odrůdy
VÍNA (4473) KOLEKCE (3) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

Baron Hildprandt - Trio destilátů

Výhodná degustační kolekce: hruškovice, švestkovice, malinovice

Ochutnejte nové velejemné jihočeské destiláty z jihočeského ovoce, které zrály rok v dubovém sudu. Vyrábí se v historické zámecké palírně v jihočeské Blatné pod dohledem mistra destilatéra Václava Šitnera.

Baron Hildprandt - Ze zralých hrušek - 40% destilát Baron Hildprandt - Ze zralých švestek - 40% destilát Baron Hildprandt - Ze zralých malin - 40% destilát
Víno
Katalogové číslo: BOX-584
Cena za kolekci: 1 999 Kč nebo 5 577 korků
Zisk korků za balení: 50

VYPRODÁNO

OBSAH KRABICE

 • ČR - Baron Hildprandt - Ze zralých hrušek - 40% destilát,
  Jemný ovocný destilát z voňavých jihočeských hrušek. Rok zrál v dubových sudech. Chuť je harmonická, ovocná a lehce nasládlá.

  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (16)
   
  (objem: 0.7 l) 
   
 • ČR - Baron Hildprandt - Ze zralých švestek - 40% destilát,
  Jemný ovocný destilát z jihočeských švestek. Rok zrál v dubových sudech. Chuť je harmonická, ovocná a lehce nasládlá s tóny mandlí.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (15)
   
  (objem: 0.7 l) 
   
 • ČR - Baron Hildprandt - Ze zralých malin - 40% destilát,
  Jemný destilát vyrobený macerací zralých českých malin. Rok zrál v dubových sudech. Chuť je harmonická, ovocná a lehce nasládlá.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (14)
   
  (objem: 0.7 l) 
   
 

Baron Hildprandt


Když baron František Hildprandt zakládal v roce 1885 zámeckou palírnu přímo naproti svému vodnímu zámku v Blatné, jistě netušil, že se jeho rod nuceně vydá z Čech až do Etiopie a zpět se dostane až v roce 1991. Rod Hildprandtů tak naplnil krédo z rodového erbu "Per angusta ad augusta", v překl. Přes překážky ke slávě.

Hildprandtovi se významně zasloužili o rozvoj Blatné. Postavili školu a pomohli zřídit železnici Strakonice - Blatná - Březnice. Taktéž se aktivně zapojovali ve válkách na obranu vlasti. Místo díků jim však byl v roce 1952 komunisty zkonfiskován majetek a rodina byla násilně vystěhována. Byli nuceni pracovat v těžkých podmínkách. V roce 1959 si jejich rodinný známý, etiopský císař Haile Selassie I., vyžádal na prezidentu Novotném jejich legální vystěhování do Etiopie, kde žili až do roku 1975. Tamní komunistický převrat a pád císaře je donutil k novému stěhování, nejprve na Baleáry a poté ke Mnichovu. V roce 1991 se vrátili zpět na Blatnou.

Dnes už opět zámecká palírna dává slávu ovocným destilátům, v nichž se při staření v dubových sudech setkává výjimečná jakost jihočeského ovoce s jedinečnou rodinnou tradicí. Výsledkem je čistě přírodní specialita s rafinovanou ovocnou chutí i vůní a aristokraticky jemným charakterem. Inspirací pro vznik tohoto destilátu je původní receptura z dob založení lihovaru Františkem Hildprandtem. O kvalitu produkce se stará významný český mistr destilatér Václav Šitner. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045