PRAHA 1 - | po - pá | 10-18 hodin

CHÝNĚ - | PO - PÁ | 8-15:30 HODIN

BRNO - | PO - PÁ | 15-20 HODIN

Odrůdy
VÍNA (4295) KOLEKCE (20) ALKOHOL POCHUTINY DEGUSTACE

VŠECHNY AKCE KTERÉ U NÁS CHYSTÁME

VINOMAT
 

ARGENTINSKÝ MALBEC 5 + 1

Ihned k odběru: 3 ks

Poznejte vína ze tří argentinských oblastí: Mendoza + Patagonie + La Rioja Argentina

Na páteční domácí oslavu MALBEC DAY jsme vám opět připravili několik průřezových kolekcí, z nichž asi nejpopulárnější bude kolekce ARGENTINSKÝ MALBEC 5 + 1, díky které ochutnáte Malbeky ze tří argentinských vinařských oblastí (z největší Mendozy, z nejjižnější Patagonie a nejmladší La Rioja Argentina) a ve které získáte jednu lahev Malbecu z oblíbeného vinařství Pascual Toso ZDARMA.

Tuto kolekci 6 vín koupíte jen za 1 699 Kč (běžná cena je 2 014 Kč.)

Pascual Toso - Malbec Pascual Toso - Malbec Pascual Toso - Malbec Selected Vines Familia Schroeder - Saurus Malbec Familia Schroeder - Saurus Select Malbec La Puerta - Malbec Clasico
Víno
Katalogové číslo: BOX-4152
Cena za kolekci: 1 699 Kč nebo 5 348 korků
Zisk korků za balení: 52

OBSAH KRABICE

 • ARG - Pascual Toso - Malbec, 2017
  Středně intenzivní víno s jemným buketem ostružin, švestek, lékořice a s elegantním dotekem vanilky a dubového sudu. V závěru potěší příjemně ovocnými a kouřovými tóny. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (7)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ARG - Pascual Toso - Malbec, 2018
  Středně intenzivní víno s jemným buketem ostružin, švestek, lékořice a s elegantním dotekem vanilky a dubového sudu. V závěru potěší příjemně ovocnými a kouřovými tóny 10 měsíců (40 %) v amerických dubových sudech. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ARG - Pascual Toso - Malbec Selected Vines, 2018
  Plné a elegantní víno. I přes jeho vyzrálejší charakter si uchovalo příjemně svěží ovocitou chuť a překvapí vás dlouhým intenzivním závěrem. Suché.
  nehodnoceno (0)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ARG - Familia Schroeder - Saurus Malbec, 2018
  Tento Malbec se vyznačuje temně červenou barvou přecházející do fialova a vůní plnou zralých višní a divokých třešní. V ústech vyvolává příjemný pocit svojí strukturovaností a překvapivě plným tělem s vyšším obsahem alkoholu. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaPůlhvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ARG - Familia Schroeder - Saurus Select Malbec, 2017
  Elegantní Malbec se sametovými tříslovinami a krásnou vůní fialek a růží. Harmonická, plná chuť s tóny červených bobulovin a vůní lesa, s tóny kakaa a vanilky. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička (6)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 • ARG - La Puerta - Malbec Clasico, 2018
  Víno se vyznačuje tmavě červenou barvou, vůní švestek a koření. V chuti objevíte šťavnaté divoké třešně a příjemnou tříslovinu se středně dlouhým zakončením. Perfektní kombinace ke steakům a uzeninám. Suché.
  HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaNevyplněná hvězdička (2)
   
  (objem: 0,75 l) 
   
 

Poznejte vína ze tří argentinských oblastí: Mendoza + Patagonie + La Rioja Argentina

Mendoza je největší a nejslavnější argentinskou vinařskou oblastí. Pěstuje se zde 70 % veškeré argentinské vinné produkce. Zdejší nejvýznamnější odrůdou je samozřejmě Malbec, který se zde pěstuje na 190.000 hektarech.

Mendozu v této kolekci reprezentuje jedno z nejstarších a nejprestižnějších argentinských vinařství - Pascual Toso, které založil imigrant z italského Piemontu a které už bylo v Londýně na výstavě IWSC dvakrát vyhlášeno jako Nejlepší argentinské vinařství roku (2007 a 2016).

Patagonie, chladnější pouštní oblast, je nejjižnější oblast Jižní Ameriky, kde se vyrábí víno, a to výhradně v údolí řek Neuquen a Rio Negro. V porovnání s Mendozou se zde pěstují hrozny v nižších nadmořských výškách. Vína z Patagonie mají blíže k elegantnímu evropskému stylu vín.


La Rioja Argentina leží severně od Mendozy. Vysokohorský terroir a vysoká nadmořská výška svědčí hlavně bílým odrůdám, zejména argentinské bílé vlajkové odrůdě Torrontés. Umístění vinic je závislé na možnostech zavlažování, bez kterého by zde hospodařit nešlo.

Vína z oblasti La Rioja Argentina ochutnáte díky Malbecu z vinařství La Puerta, který pěstují na vinicích nacházejících se na úpatí hory Famatina v nadmořské výšce 1000 m.n.m.

VÍNA Z ODRŮDY MALBEC

Charakteristika této odrůdy Vám přesně prozradí, proč ji budete milovat. Víno má tmavší barvu, inkoustově červenofialovou. Ve vůni poznáte červené ovoce a fialky. V chuti vás budou bavit tóny krásně vyzrálého ovoce zejména višní. Struktura vína je středně plná se sametovými třísly, takže se velmi lehce pije, i když to není lehké (řídké) víno. Další příchutě, ať už čokolády, kávy, kouře nebo vanilky se do chutě vína dostanou zráním v barikových sudech.

V roce 1993 napsal britský novinář Harold Hechor o Malbecu, že je "Orgasmic". To je ale krásný dvojsmysl, že? Ukrývá v sobě fakt, že se vína pěstují s dodržováním zásad organického zemědělství, a druhým smyslem je to, že si ho okamžitě zamilujete tak, jak se to stalo i mně ;-).

SVĚTOVÝ DEN MALBECU - 17. dubna

17. dubna se již tradičně koná Světový den Malbecu. Tento den je organizován sdružením Wines of Argentina, a týká se, jak název napovídá, především argentinské odrůdy Malbec. Pro nás je to příležitost, jak je na tuto odrůdu podívat (a vychutnat si ji) podrobněji.

HISTORIE MALBECU

Malbec pochází z Francie a proslavil se zejména tím, že patří mezi 6 základních odrůd z Bordeaux. Jeho sláva zde po roce 1956 opadla, protože tehdejší kruté mrazy nepřežilo více jak 75 % vinic s odrůdou Malbec a vinice pak už nikdy nebyly obnoveny. Hvězda Malbecu ale vystoupala a zazářila ve vínech z Argentiny, kde si z této odrůdy postupně vypěstovali odrůdu národní. Proto jsou to právě Argentinci, kteří svátek Malbecu organizují.

HISTORIE ARGENTINSKÉHO MALBECU

V roce 1852 najal Domingo Faustino Sarmiento, klíčová osoba na argentinské politické scéně, prominentního francouzského agronoma Michela Aimé Pougeta, aby se podíval na možnosti rozvoje argentinského vinařství. Pouget své zkoumání zahájil v Mendoze, kde vytvořil nové univerzitní programy zaměřené na vinařství. Do země přivezl odrůdy, jako jsou: Cabernet Sauvignon, Pinot noir a Malbec. Na základě jeho studií pak na vládu v onen slavný den (17. dubna 1853) putuje návrh pana Sarmienta, aby se Argentina zaměřila právě na oblast vinařství s důrazem na kvalitu a množství odrůd. A tak se i stalo...

Zatímco v Evropě řádila Phylloxera a vinice hynuly, v Argentině nastal rozkvět vinařství a v čele se skvěla (skvělá) odrůda Malbec. Vyhovuje jí totiž silné slunce a drsná krajina argentinských svahů a daří se jí zde lépe, než v její původní domovině. Po pohromě ve formě Mšičky přišel na Francii ještě holomráz a zpustošil to, con tam z Malbecu zbylo. Argentina se tak stala hlavní zemí Malbecu.

V roce 1977 byl poprvé v Argentině vyroben Malbec, který zrál v dubových sudech, čímž se zrodila světová ikona Malbecu. Když v roce 1980 zasáhla Argentinu ekonomická krize, setmělo se i nad osudem Malbecu. Většina keřů byla vyklučena, aby ustoupila nenáročným odrůdám, ze kterých se dělalo sudové víno se zaměřením na kvantitu. Na konci 20. století si ale Argentinci uvědomili, že je třeba zaměřit se spíše na prémiová vína určená pro export, a opět se ke své zapomenuté hvězdě vrátili. Malbec je dnes v Argentině nejpěstovanější odrůdou a své místo si získává i na světové scéně. 
Mohlo by Vám také chutnat
 

DISKUZE K VÍNU

 
 

Nebyly nalezeny příspěvky k vybranému zboží!

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

GoPay

Vyrobil: Zengon s.r.o.

Víno-klub.cz, s.r.o.  Benediktská 3,  110 00 Praha 1     Objednávky a zákaznická linka: + 420 724 239 045