Sami si lépe nevyberete

Vánoce v krabici 2010

Vína, která potřebujete na vánoční stůl (minus cca 400 Kč)

Poradíme Vám, jaká vína volit k tradiční vánoční tabuli, nejen na Štědrý večer, ale i na Hod Boží a případně i na Štěpána. Všechna vína naleznete v tomto výběru a ušetřený čas hledáním vhodných nápojů můžete věnovat své rodině.

MATTHIAS Pinot Chardonnay sektRulandské šedé - výběr z hroznůCabernet Sauvignon - slámové 0,2 lRyzlink rýnský - pozdní sběr - U Hájku - krášleno na kvasnicíchGraham´s - Tawny - portskéMerlot – pozdní sběr, barrique
Katalogové číslo: 051.5
Cena za kolekci: 1 499 Kč nebo 5 100 korků
Zisk korků za balení: 51

VYPRODÁNO


 

OBSAH KRABICE

  • ČR - Proqin - MATTHIAS Pinot Chardonnay sekt,
    Ručně vyrobený sekt metodou kvašení v láhvi. Cuvée Rulandské bílé a Chardonnay. Vůně s tóny vanilky, v chuti broskve a vyzrálé hrozny, svěží kyselinka. Suché.
     
    (objem: 0,75 l) 
     
  • ČR - Krist - Rulandské šedé - výběr z hroznů, 2008
    Barva je světle zlato-žlutá. Vůně je bohatá, mazlivě vyzrálá, přináší kompozici medu, bylinek, jarní louky a prvního sena. Ve výrazné a bohaté chuti se objeví několikrát výrazněji vše z vůně. Suché.
     
    (objem: 0,75 l) 
     
  • ČR - Réva Rakvice - Cabernet Sauvignon - slámové 0,2 l, 2005
    Hrozny vysychají před lisovaním 3 měsíce na slamových rohožích. Lisují se prakticky rozinky. Aroma i chuť jsou zkoncentrovány do noblesní sladkosti s tóny po granátovém jablku a kandovaném ovoci.
     
    (objem: 0,2 l) 
     
  • ČR - Lahofer - Ryzlink rýnský - pozdní sběr - U Hájku - krášleno na kvasnicích, 2009
    Svěží, suché víno má jiskrnou zelenkavou barvu se zlatavými odlesky. Vůni po lipovém květu provází zajímavá kyselinka, ovocné tóny mladého vína přecházejí při delším ležení do minerálně petrolejových nuancí.
     
    (objem: 0,75 l) 
     
  • POR - Graham´s - Tawny - portské,
    Dezertní víno hnědočervené barvy. Kořenito-ořechový nádech s ovocnými tóny. Zrálo v sudech. Sladké.
     
    (objem: 0,75 l) 
     
  • ČR - Valihrach - Merlot – pozdní sběr, barrique, 2004
    Concours Mondial Bruxelles 2007 - zlatá medaile Česko-Slovenská vinařská liga 2007 - Šampion

    zlatá medaile Concours mondial de Bruxelles 2007, šampion Československé vinařské ligy 2007
     
    (objem: 0,75 l) 
     
 

VÍNO A JÍDLO


Víno a jídlo se vzájemně doplňují a vzniklé kombinace nám nejenom přinášejí okamžitý zážitek z konzumace, ale pomáhají nám také v budoucnu s dobrým zažíváním. Doporučené kombinace pochází od renomovaných odborníků v oblasti gastronomie, proto se na ně můžeme bez starostí spolehnout.

VÍNA NA VÁNOČNÍ TABULI - ŠTĚDRÝ DEN - 24.12.


Dle tradice se na Štědrý den drží půst. Záleží pak na krajových zvycích, zda se jedná o půst absolutní nebo zda se jen vynechává maso. Vrcholem dne je však ve všech krajích shodně Štědrovečerní večeře, která se vzhledem k půstu podává dříve než obvykle. Jelikož je tento den narušena pravidelnost v přijímaní stravy, je dobré žaludek na večeři připravit vhodným aperitivem, který Vám navíc zvedne náladu na maximum :-)

APERITIV: bílé suché bublinky - MATTHIAS - Pinot Chardonnay Sekt


Tento sekt je jedním z mála klasicky vyráběných moravských sektů. Hřát Vás může i fakt, že ho pro Vás vypěstoval, vyrobil a odzkoušel sám MISTR ČR v sekání sektů šavlí - Kamil Prokeš!

MATTHIAS je vyroben ze 70 % Pinot blancu z farní vinice a 30 % Chardonnay. Má zlatožlutou barvu, elegantní a komplexní vůni s tóny vanilky. Vychutnáte si svěží, krémově hladkou a odrůdově charakteristickou chuť s ovocnou sladkostí v kombinaci s dostatečnou kyselinkou.

Tento sekt je opravdovým Šampionem - a to nejen mého srdce. Tento titul si letos odnesl ze soutěže Vinař roku 2010. Navíc má zlatou medaili z MUVINY a stříbrnou z AWC Vienna.

K VEČEŘI: Víno ke smaženému kaprovi - vyzrálé Rulandské šedé


K rybám se obvykle doporučují bílá vína. Záleží na způsobu jejich úpravy, ale pokud se u Vás ke štědrovečerní večeři tradičně podává smažený kapr s bramborovým salátem, doporučuje se hodně vyzrálé Rulandské šedé. V naší kolekci Vám nabízíme plnou a pevnou Rulandu šedou vyzrálou do výběru z hroznů. Nedoporučuje se příliš mladé vínko, a i to s touto lahví splníme. Je to lehce uleželá 2008. Chutná grapefruitově a je svěže suchá. Pomůže Vám ztrávit tučnějšího kapra v trojobalu nebo i lososa.

Váš smažený kapr, se s ní bude cítit jako ryba ve vodě, a bude Vám chutnat jako nikdy předtím.

NA CHUŤ: Víno k dezertům - slámové


Dezerty se obvykle konzumují až po rozbalení dárečků, nicméně i v tento okamžik můžeme své smysly dále hýčkat, pokud i k dezertům zvolíme správné víno. Nejvhodnější je víno přírodně sladké. Zde se naskýtá možnost volby mezi vínem ledovým a slámovým, která mají obě podobný charakter a vyšší hustotu díky vyššímu zbytkovému cukru.

U ledového vína voda z kuličky hroznu vymrzne a u slámového se vysuší na slámě. Hrozny se pak ihned lisují. Vznikají tak velmi vzácná vína, která si zachovávají nejvíce chuti z hroznů, ze kterých pochází. Vyznačují se vysokým obsahem zbytkového cukru, nádherně voní a jsou nazlátlá. Jejich konzistence je poněkud hustější, než u vín s nižším obsahem cukru. Zatočte si s nimi uvnitř skleničky a uvidíte, že víno z jejích okrajů stéká opravdu velmi velmi pomalu.

Ke štědrovečerním dezertům jsem vybrala mimořádné slámové víno, které se hned tak nevidí. Je vyrobeno z odrůdy Cabernet Sauvignon ve vinařství Réva Rakvice. Odrůda Cabernet Sauvignon je nejoblíbenější modrou odrůdou na světě. Když se z ní ale udělá slámové víno výše popsanou technologií, tak vznikne vzácné dezertní víno růžové barvy. A ani se neptejte, jak chutná. Prostě božsky!!! Můžete se kochat kandovaným nebo tropickým ovocem a užít si na svátky něco výjimečného.

P.S. Slámové jsem oproti ledovému zvolila proto, že se Ježíšek narodil v chlévě na slámě a my si to tímto symbolicky můžeme připomenout :-) (Radek říkal, že jsme do krabice mohli dát i ledové, protože ho v tom chlévě určitě i záblo, ale sláma mi připadá k Betlému poněkud pozitivnější :-)))

PŮLNOČNÍ VEČEŘE: Víno k půlnočním jednohubkám - svěží Ryzlink rýnský


Pokud u dezertů nebudete večer končit, budete potřebovat další víno, které Vás osvěží, udrží déle vzhůru a pomůže Vám s trávením veškěrého konzumovaného jídla v tento slavnostní večer. Zvolila jsem opravdu úžasný suchý Rýňák z vinařství Lahofer. Jak všichni víme, tato odrůda patří na Znojemsku mezi 3 nejpreferovanější. Je krásně svěží, voní po lipovém květu a v dochuti oceníte meruňkovou marmeládu, právě takovou kterou vaří moje babička a pak ji používá na lepení vykrajovaných lineckých koleček. (nebo Sachru :-)

...Tím to však nekončí!

VÍNA NA HOD BOŽÍ - 25.12.


U nás na Moravě je tradicí, že se na Hod Boží schází celá rodina na slavnostní oběd. Pro některé to je první jídlo dne, ihned po probuzení, proto je potřeba se na konzumaci opět náležitě připravit. :o)

APERITIV II - Dezertní portské - Graham´s Tawny


Jako druhý slavnostní aperitiv Vánočních hodů jsem do této kolekce vybrala červené portské typu Tawny. To zraje v menších dubových sudech, proto jsou u něj ovocné tóny mírně upozadněny a vyznačuje se kořenito-ořechovým nádechem. Myslím, že po zákuscích, které se konzumují v průběhu celého dopoledne a jako příprava na konzumaci červeného masa (k obědu), je více než ideální. A všem moc chutná! Díky vyššímu obsahu alkoholu - 20 % - dostanou všichni hosté okamžitě dobrou náladu. A vo tom to je!

Graham´s je jedním z nejúspěšnější výrobců portského. Loni se proslavili nejlepším portským na světě. Jejich Graham´s Late bottled 2007 byl oceněn 99 body z Wine Spectatoru a v současné době se prodává pouze v aukcích.

OBĚD II: Víno k obědu - dvojnásobně husté červené od dvojnásobného Vinaře roku


Ať už jste na Boží Hod navyklí na svíčkovou nebo kachnu (jako my), budete ji potřebovat zapít silným červeným vínem. Já jsem zvolila úžasně plný Merlot 2004 barrique od dvojnásobného Vinaře roku (2009 a 2010) - Jožky Valihracha. Osobně ho šel (dnes 23.11.) přechutnat a uznal, že je perfektní. Když jsem se ho původně zeptala, co pije na Boží hod jeho rodiny, ihned odpověděl, že toto víno, které jsem měla stejně vyhlídnuté :-))

Kromě toho, že pochází od prvního dvojnásobného Vinaře roku, se toto víno pyšní i dalším prvenstvím. Je to první moravské ČERVENÉ víno, které získalo mezinárodní cenu, a to navíc jednu z nejvýznamnějších vůbec: Concours Mondial de Bruxelles ve ZLATÉ VERZI !!!

DOPORUČENÍ - TIP - PŘIHOĎTE SI DO KRABICE - VÁNOČNÍ SEKT - BENIAMINO


Exkluzivně pouze ve Víno-klubu koupíte nový mikrosekt BENIAMINO od Proqinu. Vypadá nádherně, jako krásná zelená koulička, ve které je přesně 0,12 l (jedna denní dávka) ryzlinkového sektu STEPHANUS. Dávka na den, doplněk do kabelky, originální dárek, prostě MILÁČEK, což je doslovně přeloženo z latiny.

BENIAMINO si přihoďte do krabice před potvrzením objednávky.



 

DISKUZE K VÍNU

 
 
  Datum   Diskuzní příspěvky Autor
  7.12.2010 17:44  Vánoce v krabici Ivo Čáslavský
Vypsat vše

PŘIDAT NÁZOR


Vkládat příspěvky do diskuze mohou pouze přihlášení uživatelé.

 

NÁŠ TIP:

Kořínek - Ryzlink rýnský - VOC Znojmo - šarže 20, 2011

- Svěží víno zelenkavé barvy se svěží vůní eukalyptu a zralých meruněk.

- V plné chuti s tóny meruňkové marmelády převládá šťavnatá kyselinka

- Víno s dlouhou ovocnou dochuti. Polosuché.

 

Naleznete také v kolekci . ..Best of... VOC Znojmo 2011

 

NÁŠ TIP:
Domaine Félines Jourdan - Picpoul de Pinet - AOP Languedoc

- Piquepoul je „středomořský ryzlink.“

- Víno průzračné žluté barvy s nazelenalými odlesky.

- Suchou, osvěžující chuť podkreslují tóny květin a citrusů, anýzu a fenyklu.

- Objem a dlouhá perzistence jsou zahaleny do jemné a měkké struktury.

 

Naleznete ve výběru: ..Best for ...CHŘEST

 

NÁŠ TIP:
Cuvée LOVE 69

- První afrodiziakální víno

- Nečekané spojení Tramínu a Muškátu Ottonelu

- Víno s podmanivou vůní a kořenitou násládlou chutí. Polosladké.

 

GoPay

Vyrobil: nexum Trilog

 

Edelspitz Edelspitz Chateau Modra Chateau Modra Lahofer Lahofer Šilinek Šilinek Špalek Špalek Grmolec Grmolec Binder Binder Krásná hora Krásná hora Spielberg Spielberg Neustifter Neustifter Proqin Proqin Krist Krist Chateau Lednice Chateau Lednice Nové Vinařství Nové Vinařství Ilias Ilias Hort Hort Mikrosvín Mikulov Mikrosvín Mikulov Réva Rakvice Réva Rakvice Reisten Reisten Volařík Volařík Zlomek & Vávra Zlomek & Vávra Edelspitz Edelspitz Chateau Modra Chateau Modra Lahofer Lahofer Šilinek Šilinek Špalek Špalek Grmolec Grmolec Binder Binder Krásná hora Krásná hora Spielberg Spielberg Neustifter Neustifter Proqin Proqin Krist Krist Chateau Lednice Chateau Lednice Nové Vinařství Nové Vinařství Ilias Ilias Hort Hort Mikrosvín Mikulov Mikrosvín Mikulov Réva Rakvice Réva Rakvice Reisten Reisten Volařík Volařík Zlomek & Vávra Zlomek & Vávra
 

POSLEDNÍ SBOHEM VÍNŮM

Počet zbývajících lahví na skladě značí, kolik kusů daného vína a daného ročníku máme ještě k prodeji. Po vyčerpání tohoto množství bude víno zcela vyprodané, a to nejen u nás, ale i u vinaře.

Více než uvedené množství lahví není možné objednat.

Systém objednávku doprodávaných lahví potvrdí na základě pravidla, kdo dřív objedná, ten má. Potvrzení objednávky Vám zašleme emailem. V opačném případě budete vyzváni k úpravě množství vybraných lahví v košíku.